STOP COVID ProteGo Safe

Zachęcamy do pobrani oraz zainstalowania aplikacji STOP COVID ProteGO Safe. Aplikacja ta, obok noszenia maseczki, zachowania dystansu i dbania o higienę to kolejny element ochrony przed koronawirusem. Aplikacja oraz więcej informacji dostępne na stronie: https://www.gov.pl/web/protegosafe

RODO

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – RODO) informujemy, że:

Administratorem Państwa danych osobowych jest Niepubliczne Przedszkole „Żyrafa” w Szczyrku, z siedzibą 43-370 Szczyrk, ul. Beskidzka 36a, reprezentowane przez Dyrektora Przedszkola – Agnieszkę Ryś.

Dane osobowe są gromadzone i przetwarzane w celu realizacji ciążących na administratorze obowiązków prawnych związanych z działalnością dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, a w zakresie w jakim podanie danych osobowych jest dobrowolne (np. upublicznianie wizerunku) – na podstawie wyrażonej przez Państwa zgody.

Zimowe zabawy na świeżym powietrzu

My się zimy nie boimy, na podwórko wnet pędzimy :D Przedszkolaczki z Żyrafy uwielbiają zimę dlatego tegorocznej zimy wiele razy miały okazję bawić się w śniegu na przedszkolnym placu zabaw, budowały bałwana oraz igloo, a nawet wybrały się na pobliską górkę, by zjeżdżać na sankach, listeczkach, oraz innych śnieżnych pojazdach... uśmiechu i radości tej zimy było wiele :D

Dzień Babci i Dziadka w grupie "Maluszków"

Najmłodsze nasze przedszkolaczki również przygotowały dla swoich babć i dziadków przedstawienie, by uczcić ich wyjątkowe święto. Dzieciaczki przedstawiły wierszyki i piosenki z życzeniami dla swoich kochanych dziadków oraz tańce zachęcające do wspólnej zabawy ("Babciu, droga Babciu"). Maluszki na koniec występu otrzymały ogromne brawa, po czym wręczyły babciom i dziadkom piękne prezenty- kalendarze z ich zdjęciem oraz breloczki do kluczy.

Dzień Babci i Dziadka "Starszaków"

Przedszkolaki z grupy "Starszaków" przygotowały dla swoich ukochanych babć i dziadków przedstawienie pt. "Czary babci i dziadka", wzbogacone w wierszyki i piosenki w języku polskim i angielskim o babci i dziadku. Dzieciaczki zatańczyły również kilka tańców, m.in. taniec baletowy z prezentami. Po przestawieniu wnuczkowie rozdali swoim dziadkom piękne prezenty: kalendarze ze zdjęciem wnuczka oraz bruloczek do kluczy z zawieszką wykonaną przez wnuka oraz zdjęciem. 

Bal karnawałowy

Tegoroczny bal karnawałowy był pełen tańców, zabaw i uśmiechu. Pojawiło się na nim wielu superbohaterów: Zorro, Hulk, Kapitan America, Rebeliant, AJ kierowca Blaze'a oraz królewny i księżniczki z wszystkich bajecznych królestw, a także przeuroczy diabełek. Przy doskonałej muzyce dzieci tańczyły w parach i pojedynczo z balonami, szarfami, serpentynami oraz na gazetach. Przedszkolaki również próbowały swojego refleksu w zabawie z krzesełkami,a także wzięły udział w zawodach skoku w workach. Po wyczerpującym balu przyszedł czas na pyszny poczęstunek.

Kolędowanie przy szopce

Przedszkolaczki wybrały się na pobliski plac Świętego Jakuba, gdzie została postawiona szopka bożonarodzeniowa. Po oglądnięciu pięknej szopki, rozpoznaniu wszystkich postaci dzieciaczki zaśpiewały nowonarodzonemu Jezuskowi kilka kolęd, by ogrzać mu serduszko w te zimowe dni :)

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Na przedświątecznych zajęciach kulinarnych nasze przedszkolaki upiekły pyszne kruche ciasteczka do powieszenia na choinkę, a dzień później dekorowały je według własnego pomysłu różnokolorowymi polewami, lukrami oraz posypkami. Poza tym dzieciaczki nauczyły się kolęd zarówno w języku polskim, jak i angielskim, dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących Świąt Bożego Narodzenia oraz wykonały przepiękne drewniane aniołki na zajęciach z rękodzieła, które każdy przedszkolak wziął sobie na pamiątkę do domu. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt!!!

Koncert kolęd "Człowieka Orkiestry"

Do naszego przedszkola przyjechał już po raz drugi niezwykły gość: pan Wiesław Pyzalski zwany również "Człowiekiem Orkiestrą", gdyż potrafi on grać na wielu instrumentach jednocześnie. Ty razem pan Wiesław przygotował dla nas (z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia) koncert kolęd. Mogliśmy wraz z panem Wiesławem zaśpiewać znane i lubiane przez nas kolędy, a nawet zagrać wraz z Człowiekiem Orkiestrą na kilku instrumentach w akompaniamencie do kolęd. Dziękujemy panu Wiesławowi, dzięki któremu poczuliśmy w pełni magię Świąt...

Strony